PASTA, SANATTIR...

Sarıyer - Zekeriyaköy´de faaliyet göstermekte olan Taste Art Butik Pasta´nın kuruluş hikayesi,  8 yılını finans sektöründe geçiren,  istatistik lisans ve işletme yüksek lisans mezunu pasta şefi Evren Bilgin’in, 2005 yılında ilk çocuğunun 1. doğumgününde oğluna yedirebileceği katkısız ve doğal malzemelerle yapılmış özel tasarım pasta bulmakta zorlanmasıyla başladı.

İstediği pasta, kaliteli ve doğal malzemeler kullanılarak ve katkısız olarak üretilmiş olmalı, lezzetli olmalı, aynı zamanda da görünüş olarak kafasındaki temayı yansıtmalıydı. Aradığı özelliklerde bir pasta bulamayınca kendisi yapmaya karar verdi. O gün pastayı yaparken aldığı keyif ve görüp tadanların cesaretlendirmeleriyle çıktığı yolculuk, bugün kaliteden ödün vermeyen profesyonel bir anlayışla devam etmektedir. Şefimiz bu ilk pastasından sonra yıllarca süren araştırmalar ve denemelerle  katkı maddesiz, doğal ve lezzetli pastalar yapmayı başardı.

2009 yılında pastacılığa profesyonel olarak devam etmeye, bunun için de  uluslararası geçerliliği olan İngililtere´nin City & Guilds diplomasını almaya karar verdi ve pastacılık üzerine çok yoğun ve zor bir eğitim veren  MSA Akademiden iyi bir dereceyle mezun oldu. İstanbul’un en kaliteli ve lezzetli mutfaklarından biri olan Sheraton Maslak Otel mutfağında üç ay süren zorlu bir staj dönemini de başarıyla tamamlayarak pasta şefi ünvanını aldı. Dünyaca ünlü modern tasarım pasta ustası Philippe Depape ve dünya çikolata şampiyonu Michael Azouz´dan eğitim alma şansı buldu.

Daha önce Ebby’s cake & pastry ortaklığında sürdürdüğü iş yaşamına şimdi Taste Art Butik Pasta olarak tek başına devam etmektedir. Şefimiz, 11 yılı aşkın derin tecrübesi ve kendini adadığı “Katkı Maddelerine Hayır” felsefesi ile ürettiği lezzetleri, sizlerle sanatsal dokunuşlarla paylaşmakta ve her ürünü yalnızca sizin için üretmektedir.

Bugün, şefimizin sınır tanımayan yaratıcılığı kendisini benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri haline gelmiştir. Hayaliniz, şefimizin sihirli dokunuşlarıyla nasıl pastaya dönüşecek görün. Pastanız tasarımıyla ve yaratıcı detaylarıyla gözlerinizi, doğal ve kaliteli malzemelerle yaratılan benzersiz lezzetiyle de midenizi şenlendirecektir.

Özel tasarım butik pasta, düğün pastası, nişan pastası, yaş pasta, kurabiye, cupcake ve çikolata şefimizin uzman olduğu alanlardır.

Şefimiz, düşlerden lezzete, lezzetten sanata olan bu yolculuğa sizi de davet ediyor.

 

 
Taste Art İstanbul
Web Tasarım Data1